Alman Malı Makina Zinciri, Wippermann Özel Zincirler

Türkiye Temsilcisi ve Tek İthalatçısı

Ekiniş A.Ş. Karaköy-İstanbul

Endüstriyel Çözüm Hattı

0212-2520596

Wippermann Zincir Email

info@wippermann.com.tr

Wippermann'ın 125 yılı. 125 yıllık sürüş TEKNOLOJİSİ.

1893’teki kuruluşundan beri Wippermann’ın kilit işi zincir ve zincir dişlilerinden oluşuyordu. Zincir teknolojisindeki 125 yıllık deneyiminden yararlanan şirket, bugün dünya çapında endüstriyel zincirlerin önde gelen sağlayıcıları arasında yer almakta ve hem standart hem de bakım gerektirmeyen yüksek verimli ürünler sunmaktadır.

1893’teki kuruluşundan beri Wippermann’ın kilit işi zincir ve zincir dişlilerinden oluşuyordu. Zincir teknolojisindeki 125 yıllık deneyiminden yola çıkarak bugün, bu yıl Wippermann jr. GmbH 125. yıldönümünü kutluyor. 1893 yılında Wilhelm Wippermann jr tarafından kurulan şirket. “Bisiklet ve motosiklet parçalarının seri üretimi için”, zincir ve zincir dişlisi üretiyor ve ilk yıllarda bujiler gibi diğer ürünleri de üretiyor. Şirket için önemli bir başarı, 20. yüzyılın başlarında, tüm elektrikli posta arabalarına yerleştirilen, tüm dünyadaki endüstriyel zincirlerin önde gelen sağlayıcıları arasında yer alan ve her iki standartta da bir ürün yelpazesi sunan, kamyon zincirinin üretimi oldu. ve bakım gerektirmeyen yüksek verimli ürünler….

Yüzyılın ardından, bir zincir tahrik ile donatılmış elektrikli araçlar oldukça popülerdi. O zamanlar istisnai bir uluslararası dağıtım sistemi sayesinde, şirket, II. Dünya Savaşı’nın başlangıcına kadar faaliyetlerini çeşitli ulusal ve uluslararası üretim tesisleriyle başarıyla genişletmiştir.

Savaş sırasında bazı gerilemelerden sonra, kurucunun çocukları Wilhelm ve Erich yeniden başlamaya cesaret etti. 60’lar ve 70’lerde, şirketin odak noktası çeşitli endüstriyel uygulama alanları için çelik bağlantı zincirleri ve çelik zincir dişlileri üzerineydi. Yıllar boyunca, bu uzmanlaşma farklı endüstrilerin gereksinimlerini geniş bir anlayışa götürdü. Mühendislik uzmanlığı ile birleştirilen bu miras, günümüzde 200 ° C’ye kadar aşırı sıcaklıklara dayanabilen bakım gerektirmeyen zincirler gibi yenilikçi, yüksek verimli ürünler ile sonuçlanmakta ve paslanmaz versiyon olarak su altında kalıcı olarak kullanılabilmekte veya FDA onayından dolayı gıda endüstrisi.

Kuruluşundan bu yana şirketin dörtte Hagen’de bulunmaktadır. Şirket halihazırda Hagen-Delsten’deki binalara taşındı ve bugün hala orada yaşıyor. Dünyanın dört bir yanından müşteriler için yüksek kaliteli makaralı zincirler, yaprak zincirleri, akümülatör zincirleri, içi boş pim zincirleri, çalı zincirleri ve özel zincirler ve zincir dişlileri üretmek için yaklaşık 290 çalışan var.

Yıllar geçtikçe, üretim, ürünler kadar değişti: Wippermann’ın kapsamlı teknolojik uzmanlığı, son teknoloji üretim tesislerinde kullanılmaya başlandı. 125 yıldaki tüm değişiklikler boyunca, iki şey aynı kalmıştır: şirketin, yüksek kaliteli ürünleri ve aynı zamanda beşinci jenerasyonda sahibi tarafından yönetilen bir şirket olarak yapısını sağlama arzusu.